Rezervovat

Zámek Veltrusy

Hrady, zámky Ostrov 59, Veltrusy

Své sezónní sídlo si nechal na počátku 18. století postavit Václav Antonín Chotek a představuje významné dílo vrcholného baroka. Autorem návrhu byl pravděpodobně v Čechách působící architekt italského původu Giovanni Battista Alliprandi.

Zámek je tvořen hlavní budovou s vyšším válcovým jádrem, ze kterého vybíhají čtyři jednopatrová křídla. Na severní straně se nachází monumentální dvouramenné schodiště se sousoším.

Dvůr je pak na severu zakončen řadou alegorický soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V interiérech uvidíte výzdobu a zařízení především v barokním a rokokovém stylu.

Kolem zámku se rozkládá rozlehlý anglický park s řadou romantických drobných staveb a plastik, který vznikal na přelomu 18. a 19. století. Zámek si můžete prohlédnout v rámci některého z prohlídkových okruhů, které vás seznámí s životem šlechty nebo se zdejším pobytem generála Laudona během tzv. Bramborové války roku 1778.

WC
Volný přístup
Vhodné pro děti


Zajímavá místa v okolí

Vydělávejte s námi!

Vlastníte obytný vůz, dodávku, přívěs či pozemek vhodný na stanování? Nebuďte na to sami. Nabídněte jej přes autemsvetem.cz

Zaregistrujte se

  • Registrace a vložení zdarma
  • Dostupnost a cena podle Vás
  • Nabídky pečlivě ověřujeme
  • Poskytujeme pouze ověřené nájemce