Rezervovat

Zámek Stránov

Hrady, zámky Jizerní Vtelno 83, Jizerní Vtelno

Novorenesanční zámek Stránov naleznete u Mladé Boleslavi v obci Jizerní Vtelno. Na první pohled není zámek příliš viditelný, výhledy do okolí však stojí za to.

Romantický vzhled zámek získal při novorenesanční přestavbě na konci 19. století na zakázku Marie z Valdštejna a Vartemberka. Zámek koupil v roce 1917 Josef Šimonek, tehdejší prezident Škodových závodů a senátor parlamentu, s rodinou zde žil až do znárodnění v roce 1950. Po znárodnění byl zámek využíván jako dětský domov a od roku 2003 je Stránov v rukou původních majitelů.

Od roku 2004 byl zpřístupněn veřejnosti včetně parku a přibyla zde také stylová zámecká kavárna.

Prohlídka zámeckých interiérů je s průvodcem, projdete sálem s gotickou kaplí, můžete si prohlédnout unikátní sbírku motýlků s brouky i sbírku historických kočárků a panenek. Samostatně můžete po schodech vystoupat do gotické věže s vyhlídkou.

Díky renesančním arkádám je zámek hojně využíván filmaři k natáčení pohádek a filmů, například Vánoční příběh, Začarovaná láska, O svatební krajce nebo Záhada modrého pokoje.

Parkování je možné přímo u zámku na nehlídaném parkovišti za poplatek (parkovací hodiny).

WC
Volný přístup
Možnost nákupů na místě
Vhodné pro děti
Možnost občerstvení na místě


Zajímavá místa v okolí

Vydělávejte s námi!

Vlastníte obytný vůz, dodávku, přívěs či pozemek vhodný na stanování? Nebuďte na to sami. Nabídněte jej přes autemsvetem.cz

Zaregistrujte se

  • Registrace a vložení zdarma
  • Dostupnost a cena podle Vás
  • Nabídky pečlivě ověřujeme
  • Poskytujeme pouze ověřené nájemce