Rezervovat

Zámek Králův Dvůr

Hrady, zámky Králův Dvůr 1, Králův Dvůr

Zámek v Králově Dvoře vznikl v 16. století přestavbou původního kamenného královského dvoru, tehdy jej vlastnil rod Lobkoviců. Současnou podobu získal ve druhé polovině 18. století barokní přestavbou, za kterou pravděpodobně vděčí samotnému Kiliánovi Ignáci Dientzenhoferovi.

Novodobá historie zámku je poněkud pohnutá, po roce 1945 sloužil různým účelům, jako byla například zemědělská škola, podnik bytového hospodářství či sklad zeleniny. V 80. letech při stavbě dálnice D5, která vede v bezprostřední blízkosti zámku, byl zničen zámecký park.

V roce 2011 se památka dostala do vlastnictví města Králův Dvůr, které usiluje o celkovou rekonstrukci a následné zpřístupnění objektu. Na zámku vznikla obřadní místnost, kde byly odkryty cenné fresky, byla sem přesunuta knihovna či klub seniorů. V budoucnu by zde měla najít útočiště galerie či muzeum, víceúčelový sál a další společenské prostory. Již nyní je zámek středobodem kulturního život v Králově Dvoře, pořádají se zde tradiční slavnosti, koncerty, festivaly a další zajímavé akce.

Zámek nemá prohlídkové okruhy, dovnitř se lze podívat při některé z akcí či v tamější obřadní místnosti při svatbě.

Volný přístup
Mazlíčci povoleni
Možnost nákupů na místě
Vhodné pro děti
Možnost občerstvení na místě


Zajímavá místa v okolí

Vydělávejte s námi!

Vlastníte obytný vůz, dodávku, přívěs či pozemek vhodný na stanování? Nebuďte na to sami. Nabídněte jej přes autemsvetem.cz

Zaregistrujte se

  • Registrace a vložení zdarma
  • Dostupnost a cena podle Vás
  • Nabídky pečlivě ověřujeme
  • Poskytujeme pouze ověřené nájemce