Rezervovat

Vrchlabí

Hory Zámek 1, Vrchlabí

Město na Labi“ i „Brána do Krkonoš“, to vše je Vrchlabí. Výhodná poloha ve středu pohoří nabízí možnosti výletů pěšky či s kolem do blízkého okolí nebo přímo na vrcholky hor. Vždyť u nás začínají Krkonoše!

Velice dobrou dopravní obslužnost doplňují v létě Krkonošské cyklobusy, jejichž linky se ve Vrchlabí křižují a mohou vás tak dopravit téměř v rámci celého regionu. V zimě si každý jistě vybere z pestré nabídky vyžití - najdete u nás skiareály vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře, běžecké tratě, a dokonce i závodní běžecký areál s umělým osvětlením a zasněžováním. Výhled na Ještěd, nebo do Podkrkonoší je jedinečný z kamenné rozhledny Žalý, na kterou nemusíte šplhat, stačí využít lanovku, která vás z Herlíkovic vyveze téměř až k prvnímu schodu.

Výlety a zábava pro každého
Kvízy a hledačky

Děti milují pohyb, hru a zábavu. Těmto malým zvídavcům nabízíme hned několik hledaček a kvízů(odkaz je externí) s pokladem či odměnou na konci, nebo zábavné stezky s tajuplným příběhem. Pro mlsné jazýčky navrhujeme zajít do kavárny s cukrárnou do roubeného domu se sedmi štíty, kde mohou poodhalit pověst o spojitosti malovaného pokoje a vrchlabského zámku.

Památky a naučné stezky

Znalce historie zveme na komentované prohlídky památek(odkaz je externí), v létě i s průvodcem, pro cizince jsou připravené cizojazyčné texty.

Naučné stezky a vycházkové tematické okruhy(odkaz je externí) vás zavedou např. po stopách výroby automobilů, osobností města, za nejkrásnějšími vyhlídkami, kolem kapliček a křížků nebo podél řeky Labe. Vyzkoušejte některé z nich!

Naučná stezka Vrchlabím
Návštěvnický okruh městem(odkaz je externí)
Hřbitovní stezka Za pamětí Vrchlabí(odkaz je externí)
Na kole podél Labe

Vášnivý cyklista jistě nepřehlédne záležitost jako je Labská cyklostezka(odkaz je externí), začínající u pramene Labe a protínající Vrchlabí. Další stezky do okolí si můžete malinko zlehčit využitím sedačkové lanovky na vrchol Žalý odkud lépe zvládnete vzdálenější cíle. Ti, co se kopců nebojí, šlápněte do pedálů a vzhůru do hor. Cyklisté mladšího věku možná raději využijí trasy do okolí Hostinného, Branné, Jilemnice.

WC
Pitná voda
Elektřina
WiFi
Volný přístup
Mazlíčci povoleni
Kuřácké místo
Možnost nákupů na místě
Vhodné pro děti


Zajímavá místa v okolí

Vydělávejte s námi!

Vlastníte obytný vůz, dodávku, přívěs či pozemek vhodný na stanování? Nebuďte na to sami. Nabídněte jej přes autemsvetem.cz

Zaregistrujte se

  • Registrace a vložení zdarma
  • Dostupnost a cena podle Vás
  • Nabídky pečlivě ověřujeme
  • Poskytujeme pouze ověřené nájemce